#1 2009-11-17 22:50:35

...

Administrator

Punktów :   

Muzyka nie z przypadku

Interesują mnie pieśni, które śpiewa się w określonej sytuacji. Dla przykładu, który sam znam: pieśń ,, A bananeira caiu” śpiewa się, kiedy ktoś w czysty sposób wytnie przeciwnika. Kojarzycie podobne sprawy? Słyszałem o jakieś, przy której grać wchodzą tylko kobiety.
A co do rytmów to znalazłem coś takiego:

Amazonas - rytm stworzony przez Mestre Bimba w celu pozdrownienia odwiedzających nas gości.
Cavalaria - w czasach gdy capoeira była zakazana rytm ten informował o zbiliżającej się policji, lub ostrzegał przed capoeiristą posiadającym brzytwe, nóż lub inne ostre narzędzie. Teraz gdy grany jest ten rytm oznacza to iż capoeirista wchodzący do roda jest nielubiany przez grającego rytm i chciał by aby ktoś kupił od niego grę. Rytm grany jest różnie lecz przeważnie stosuje się tylko najbardziej skuteczne techniki.
Iúna - rytm ten zarezerwowany jest dla mestre, grany podczas wielkich uroczystości. Występują piękne akrobacje w wykonaniu graduado i wyższych stopniem oraz citury i przerzuty. Podczas tego rytmu capoeiristas nie klaszczą jedynie obserwują graczy w roda.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najlepszymenager.pun.pl www.enigmaots.pun.pl www.abbeymount.pun.pl www.simy.pun.pl www.bloog-o-howrse.pun.pl